HafBezObav.cz
19. Září 2018, 10:04:10 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Volný pohyb psů - Královehradecký kraj  (Přečteno 7946 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 07. únor 2009, 16:08:34 »

Komentáře k článku "Volný pohyb psů - Královehradecký kraj".
Zaznamenáno
matejos
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 09. únor 2009, 10:50:19 »

Pokud nedošlo v Trutnově k chybě v textu, tak tam smí opravdu venčit jenom chovatel psa? Je to v čl. II.: bod 2 - Na veřejném prostranství musí být pes vždy doprovázen jeho chovatelem (9). V každém jiném městě rozlišují chovatele a psovoda, tedy jinou osobu, která může psa vést. Jestli to tak je, tak je lituju.
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 09. únor 2009, 11:01:40 »

Pokud nedošlo v Trutnově k chybě v textu, tak tam smí opravdu venčit jenom chovatel psa? Je to v čl. II.: bod 2 - Na veřejném prostranství musí být pes vždy doprovázen jeho chovatelem (9). V každém jiném městě rozlišují chovatele a psovoda, tedy jinou osobu, která může psa vést. Jestli to tak je, tak je lituju.

Taky jsem se nad tím zarazila, ale opravdu to tam takhle asi mají, je to kopírované Sad
Zaznamenáno

Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 09. únor 2009, 17:37:40 »

"Vyhláškotvůrci" málokdy bývají zároveň pejskaři, aby si uvědomovali, že mezi "psovodem", resp. správněji "osobou, která psa doprovází", a "chovatelem" je rozdíl. Pokud by tu trutnovskou vyhlášku chtěl někdo vykládat po právní stránce, zcela jistě to bude každý brát tak, že "chovatelem" se v daném případě míní osoba, která zrovna psa vede/doprovází. Nám to možná připadá pitomé, protože mezi pejskaři každý ví, kdo je "psovod" a kdo "chovatel", ale zajímalo by mě, zda jsou tyto dva termíny někde přímo definované a rozlišované zákoně. Pokud nejsou, pak si můžou města dát do vyhlášky jakýkoli "terminus technikus", kterým budou označovat osobu, která venčí psa.... Grin
Zaznamenáno

Evík
matejos
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 09. únor 2009, 17:48:48 »

Nemyslím si, že by na radnicích neznali rozdíl mezi chovatelem a psovodem. Všude jinde mají totiž jasno, stačí se podívat na už zveřejněná města s vyhláškami o pohybu psů. A výklad po právní stránce by musel být v každém případě, když by došlo na lámání chleba, stačila by v Trutnově jakákoli kontrola psů a teď úmyslně píšu - lidí psa vedoucích. To by se tam asi nestačili divit, kdo všechno by byl nucen platit pokutu.  Cry
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 09. únor 2009, 22:03:03 »

Grin  tal to mě teda pobavilo, ta představa, jak vozim Báču na venčení někam na Barandov... a Mordu až do Pardubic Grin Grin Grin...
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #6 kdy: 09. únor 2009, 22:34:31 »

Grin  tal to mě teda pobavilo, ta představa, jak vozim Báču na venčení někam na Barandov... a Mordu až do Pardubic Grin Grin Grin...
3x ci 4x denne  Grin
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 09. únor 2009, 22:38:01 »

3x ci 4x denne  Grin

Právě no... Roll Eyes
Zaznamenáno

Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 10. únor 2009, 07:21:02 »

No to já bych musela z Prahy až do Jižních Čech za chovatelkou Akouše a Griffču bych podle všeho nesměla venčit vůbec, neb ho máme z útulku a jeho chovatele nikdo nezná. Roll Eyes Grin

Podle mě je to taky pitomost, že to do té trutnovské vyhlášky napsali tak, jak to napsali, nicméně pochybuji, že by někdo chtěl někoho pokutovat za to, že vede psa  a přitom není jeho chovatel, ale majitel. Grin
Zaznamenáno

Evík
matejos
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 10. únor 2009, 11:17:47 »

Zkusím zamezit všem dalším dohadům. Napsal jsem přímo do Trutnova na radnici a požaduji vysvětlení patřičného bodu. Tak uvidíme, co odpoví.  Grin
Zaznamenáno
enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 10. únor 2009, 11:38:09 »

mimochodem jako Trutnovačka musim potvrdit,že to tak je Wink ono u nás majitel a chovatel je trošku něco jinýho než jinde Grin sama tomu pořádně nerozumim,ale podle našich úředníků je chovatelem člověk na kterýho je pes u nich zapsán a kterej za něj platí poplatky...takle mi to bylo vysvětleno...a majitel je vlastně to samý pro ně Grin
Zaznamenáno

,,Má-li problém řešení není na místě si dělat starosti.Nemá-li však problém řešení,tak jsou starosti zbytečné."
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 10. únor 2009, 11:41:09 »

mimochodem jako Trutnovačka musim potvrdit,že to tak je Wink ono u nás majitel a chovatel je trošku něco jinýho než jinde Grin sama tomu pořádně nerozumim,ale podle našich úředníků je chovatelem člověk na kterýho je pes u nich zapsán a kterej za něj platí poplatky...takle mi to bylo vysvětleno...a majitel je vlastně to samý pro ně Grin

No takže je to tak, jak jsem si myslela, že holt v Trutnově "vyhláškotvůrci" mezi chovatelem a psovodem nedělají rozdíl....Nicméně z Tvého příspěvku teda plyne ještě jedna věc, že správně by u Vás měl se psem chodit jen ten, na koho je hlášen Grin
Zaznamenáno

Evík
enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 10. únor 2009, 22:35:02 »

No takže je to tak, jak jsem si myslela, že holt v Trutnově "vyhláškotvůrci" mezi chovatelem a psovodem nedělají rozdíl....Nicméně z Tvého příspěvku teda plyne ještě jedna věc, že správně by u Vás měl se psem chodit jen ten, na koho je hlášen Grin
nějak tak a je jim jedno jestli je to chovatel,majitel nebo kdokoliv jinej Grin oni to tady nějako neřešej co je co Grin
Zaznamenáno

,,Má-li problém řešení není na místě si dělat starosti.Nemá-li však problém řešení,tak jsou starosti zbytečné."
matejos
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 10. Březen 2009, 09:29:47 »

Tak do dnešního dne jsem na můj dotaz na radnici Trutnov ohledně venčení psů - viz. výše, nedostal žádnou odpověď. Uplynul měsíc a nic. Proto jsem to zkusil ještě jednou dle zákona č. 106/1999 Sb., na toto si snad už nedovolí nereagovat. Až přijde odpověď, tak dám vědět.
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 10. Březen 2009, 11:37:32 »

Tak do dnešního dne jsem na můj dotaz na radnici Trutnov ohledně venčení psů - viz. výše, nedostal žádnou odpověď. Uplynul měsíc a nic. Proto jsem to zkusil ještě jednou dle zákona č. 106/1999 Sb., na toto si snad už nedovolí nereagovat. Až přijde odpověď, tak dám vědět.

Je to tak trochu klasika, taky jsem na jiných radnicích z nich ty infa dost tahala Sad - když mi nebylo něco jasné, či to neměli na webu.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!