HafBezObav.cz
21. Listopad 2017, 18:32:51 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Obchod Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Staří psi  (Přečteno 3250 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 29. Leden 2010, 16:59:05 »

Komentáře k článku "Staří psi".
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 29. Leden 2010, 17:08:49 »

Ten článek o starých psech vlastně neříká "nic nového", většina páníčků tohle všechno ví, ale je dobře, že se tu ten článek objevil. Myslím, že je fajn si tyhle informace přečíst takhle komplexně napsané. Někomu, kdo má doma starého pejska to může i pomoci, aby si stáří svého psa víc uvědomoval a podle toho se mu snažil život vylepšit.  Wink
Jak se tam píše o té depresi starého psa z příchodu nového štěněte, že to hodně psů nezvládne. Já mám přesně opačnou zkušenost. Když bylo našemu stř. knírači 13 let, pořídila jsem si štěně choďáka. Do té doby už dost "protivný" a "životem unavený" Ferda s příchodem Akiho hrozně pookřál. Od prvního dne, kdy přišel nový pejsek, jsme Ferdovi dávali najevo, že je stále pro nás moc důležitý a malý Aki se Ferdovi ve všem podřizoval, chodil si k němu pro ochranu, čistil mu jazykem jeho nemocné oči, spal s ním v jednom pelíšku. Ferda si Akiho taky moc oblíbil a byli úžasná dvojka ještě celé 2 roky. Z morouse "nad hrobem" byl najednou veselý stařík.
Zaznamenáno

Evík
Zuzana Mašková
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29. Leden 2010, 17:25:10 »

Citace: "A ať už deprese spočívá v čemkoliv, vždy je zapotřebí ji začít léčit. Veterinář Vám předepíše analeptika, což jsou léky s podporující funkci neuronů."

Tlumit příznaky a nevěnovat se příčině považuji za škodlivé. Vůbec není jedno, v čem deprese spočívá, a řešit by se měla zejména ona prvotní příčina, teprve po jejím odstranění (pokud to lze) je možné zlepšení trvalého rázu. Také je dobré vyzkoušet dostat psa z deprese novými podněty, partou psích kamarádů, změnou denního režimu, a podobně. A léky - na ty a na jejich vedlejší účinky je vždycky času dost.  Wink
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 29. Leden 2010, 17:36:23 »

Citace: "A ať už deprese spočívá v čemkoliv, vždy je zapotřebí ji začít léčit. Veterinář Vám předepíše analeptika, což jsou léky s podporující funkci neuronů."

Tlumit příznaky a nevěnovat se příčině považuji za škodlivé. Vůbec není jedno, v čem deprese spočívá, a řešit by se měla zejména ona prvotní příčina, teprve po jejím odstranění (pokud to lze) je možné zlepšení trvalého rázu. Také je dobré vyzkoušet dostat psa z deprese novými podněty, partou psích kamarádů, změnou denního režimu, a podobně. A léky - na ty a na jejich vedlejší účinky je vždycky času dost.  Wink

Naprosto souhlasím!!!! Wink Vždy je třeba hledat nejdříve příčinu a mnohdy pak člověk zjistí, že to jde i bez cpaní psa chemií. Smiley Mě u našeho Ferdy, když začal k stáru trpět občasnými splíny, nikdy nenapadlo jít s ním k veterináři, "protože má depku". Vždycky jsme se mu snažili zvednout náladu něčím, co má rád. Nakonec mu úplně nejvíce pomohlo právě pořízení nového kamaráda.
Přesně tak, na léky je vždycky času dost, zbytečně zatěžují psovi játra, ledviny atp. Dneska je ale nějaká blbá "móda" cpát do psů prášky. Angry Znám hodně lidí, kteří např. na Silvestra, místo aby se psovi věnovali, ho nacpou tlumícími léky, čímž jeho strach z dělobuchů neodstraní, ale utlumí ho natolik, že se pes pak sice stejně bude bát, ale nebude schopen ten strach dát pořádně najevo. Tihle lidé si pak pro prášky chodí k veterináři, ale znám bohužel i lidi, kteří sáhnou do své vlastní lékárničky ... Letos o Silvestru jsem se takhle pořádně rozhádala s kamarádkou, která udělala přesně tohle jen proto, aby byl pes zticha a neřval na rachejtle. Dala mu svoje prášky na spaní a málem ho otrávila. Angry Embarrassed
Zaznamenáno

Evík
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 29. Leden 2010, 22:21:32 »

Na moderní dobu velmi vkusně udělaná nová knížka:
H.Schmidt-Rögerová, S.Blanková - PES VE STÁŘÍ
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 30. Leden 2010, 09:31:57 »

Na moderní dobu velmi vkusně udělaná nová knížka:
H.Schmidt-Rögerová, S.Blanková - PES VE STÁŘÍ

Díky za tip, asi se po tom podívám. Wink
Zaznamenáno

Evík
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 30. Leden 2010, 10:57:32 »

Máme tři staré psy, 16, 13 a 12 let, takže jsem si článek přečetla - pro mě je to blábol. Už se vidím, jak starého psa cpu kukuřicí a hrachem a prášky proti depresím. O tom, že starý pes potřebuje třeba úplně jiný režim příjmu potravin a vycházek, jak mu ulehčit život, když klouby bolí a svaly slábnou, když se zhoršuje funkce orgánů a odchází sluch a zrak, péče o zuby starého psa, o tom tam není nic. Obezita a deprese ze změny životního stylu nebo z příchodu nového člena rodiny - a vůbec to nemusí být pes! to jsou věci zcela obecné pro kterýkoliv věk. Jinak i podle mých zkušeností rozumné včlenění nového psího kamaráda do rodiny naopak starému psu dodalo novou chuť do života. Ta zmiňovaná knížka "Pes ve stáří" je pěkná, i když ne nejlevnější.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 30. Leden 2010, 11:15:57 »

Mně to připadá jak odněkud vytržený - nesouvislý, nelogický, divný.
Zaznamenáno

katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 30. Leden 2010, 11:53:19 »

Mně to připadá jak odněkud vytržený - nesouvislý, nelogický, divný.

Asi tak...
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 30. Leden 2010, 17:21:14 »

Máme tři staré psy, 16, 13 a 12 let, takže jsem si článek přečetla - pro mě je to blábol. Už se vidím, jak starého psa cpu kukuřicí a hrachem a prášky proti depresím. O tom, že starý pes potřebuje třeba úplně jiný režim příjmu potravin a vycházek, jak mu ulehčit život, když klouby bolí a svaly slábnou, když se zhoršuje funkce orgánů a odchází sluch a zrak, péče o zuby starého psa, o tom tam není nic. Obezita a deprese ze změny životního stylu nebo z příchodu nového člena rodiny - a vůbec to nemusí být pes! to jsou věci zcela obecné pro kterýkoliv věk. Jinak i podle mých zkušeností rozumné včlenění nového psího kamaráda do rodiny naopak starému psu dodalo novou chuť do života. Ta zmiňovaná knížka "Pes ve stáří" je pěkná, i když ne nejlevnější.

No, to s Tebou souhlasím. Já mám v současné době jen jednoho starého psa, ani nevím, kolik mu může být, ale pravděpodobně méně než 10 let ne. Jestli říkáš, že ta knížka je fajn, ale ne nejlevnější, tak si jí "vyžádám" jako dárek k narozkám, co mám příští neděli  Grin
Zaznamenáno

Evík
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!