HafBezObav.cz
23. říjen 2019, 01:11:26 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Hierrarchie - Dominance – Moce  (Přečteno 11277 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 19. Duben 2006, 14:19:29 »

Komentáře k článku "Hierrarchie - Dominance – Mocenské postavení".
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 19. Duben 2006, 14:19:29 »

Článek je skutečně poučný a jeho přečtení neuškodí ani těm, kteří mají se svými psy dobře nastavené vztahy ;-)
Zaznamenáno

Evík
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 06. Leden 2008, 21:28:14 »

Myslím že je to přehledně vysvětlený, s obsahem souhlasím.
Zajímavé ale je, jak rozdílné názory na tuto problematiku lze od různých (i velmi úspěšných) cvičitelů slyšet. Např. nedávno jsem četla nějaký článek od Věry Brunclíkové (psí škola Ambra), a ta téměř všechny tyhle věco úplně odmítá. Tak nevím  Huh?
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 06. Leden 2008, 21:40:54 »

Hmmm, zajímavé, aspoň už vím proč Goofy vždycky odchází, když si k němu lehnu do pelíšku (On je tak roztomilej když spí, že se kolikrát neudržím a lehnu si na chvilku k němu, no a on odejde, takže mám stejně smůlu) Akorát nám teda nedává přednost ve dveřích. A taky furt otravuje s hračkama-což si nenechávám líbit ne proto, že bych věděla že tím může zkoušet získat "body", ale protože mě nebaví mít pořád na klíně ožužlaný hračky. Ale zas je ještě mimčo a ty asi otravujou s hračkama všechny  Smiley
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. Leden 2008, 22:26:08 »

S těma hračkama bacha na to, pejsek jedný sestřičky to dělá do teď, je mu deset, váží kolem 40 kil a tak nechutný voslintaný gumový kolečku jsem v klíně nikdy neměla...fuj tajxl. Morďase s tím zaháním, ale občas to ještě taky zkusí  Angry
Zaznamenáno

ajulik
Extra Super pes
**

Sally *29.4.2007, Geppetto *24.7.2010

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 06. Leden 2008, 22:41:18 »

S těma hračkama bacha na to, pejsek jedný sestřičky to dělá do teď, je mu deset, váží kolem 40 kil a tak nechutný voslintaný gumový kolečku jsem v klíně nikdy neměla...fuj tajxl. Morďase s tím zaháním, ale občas to ještě taky zkusí  Angry

fuuuj, hračky nám začíná házet na stolek v obýváku, jo když si tam dáváme my věci, tak proč ona taky ne, že?
Když na mě doráží s hračkou, tak dělám, že ji nevidím neslyším no a ona to pak vzdá  Smiley
Ale do dveří a ze dveří chodíme tak půl na půl, někdy já někdy ona první.
Ale na tenhle pohled na dominanci jsem už slyšela taky různorodé názory, asi to není tak jednoznačné.
Zaznamenáno

"Chceš-li ovládat svého psa, musíš se nejprve naučit ovládat sám sebe."
boruwecka
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Leden 2008, 09:32:14 »

Téma je velice poučné, ovšem není tak úplně jednoduché dodržet všechna správná řešení, jak mi jistě dá spousta chovatelů za pravdu 
Undecided. Nevíte někdo, jak je to se dvěma páníčky, může pes vůbec pochopit, že jsou dva vůdci smečky?
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Leden 2008, 09:35:58 »

Já myslím že jednak nejsou dva, i když takový to rodinný uspořádání tak pro lidi třeba může vypadat, ale jeden je vždycky dominantnější. A druhá věc je, že vůči psovi je to v podstatě jedno, ten by měl jenom dostávat jasný signály, že on je až za lidma, jedno kolika. Čili vůči jeho pozici jsou nadřazení všichni.
Zaznamenáno

barb1978
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. Leden 2008, 10:23:49 »

ten clanek je rozhodne zajimavy, ale kdyz si vemu treba Dracka, tak ten zacne dorazet cumackem a packou...no a kdybych to ignorovala tak mam brzo doma louzi nebo bobek n Grin
Zaznamenáno

Barb & Dráček
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07. Leden 2008, 10:26:12 »

Ále, to voni myslej jinak dorážet než záchodově, asi, ne?
Zaznamenáno

barb1978
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. Leden 2008, 10:30:49 »

jasne...jen ze vetsina psu jde asi ke dverim, dracek ne...sedi u me a urputne me mlati packou do stehen (taky jsem sama modrina) Cheesy byl to jen priklad...myslim, ze kazdy pes je svuj a u nektereho jsou to uz projevy dominance a nekdy je to jiny duvod Cheesy
Zaznamenáno

Barb & Dráček
Katka K
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 17. únor 2012, 23:20:58 »

Nesouhlasím s tvrzením, že pokyn ke hře dává vždy ten výše postavený. Sama u  svých psů pozoruji, že submisivní fena láká tu dominantní ke hře. Stejně i v přírodě lákají submisivní vlci ke hře ty výše postavené, je to jeden z nástrojů, jak uvolňovat napětí, upevňovat vztahy, atd... Myslím, že i každý výcvikář zažil chvíli, kdy se pes ještě dožadoval míčku. Dominantní jedinec určuje, zda-li se hrát bude nebo ne, ale pokyn může být i ze strany jedince submisiviního.
Také bych odporovala tvrzení, že výše postavený jedinec jde do úzkých prostor jako první. U mých psů je to tak půl napůl, rozhodně se nedá říct, že  by dominantní čuba bránila té druhé ve vstupu, dokud neprojde ona sama. Nedávno jsem se i dočetla v knize vlci (autora si nevzpomenu),vydané nedávno s recentními poznatky, že do úzkých, nejistých prostor, které nemusí být bezpečné jde u vlků  většinou jedinec beta, protože je vlk alfa pro smečku příliš cenný. Řekla bych, že to i dává smysl, mechanismů, kterými si vlk alfa upevňuje svoji pozici je spousta a ne všechny jsou prozkoumány. Stejně tak i u lidí a psů, du kolikrát mě opravdu překvapí, kolik toho ještě nevíme, popř. v kolika věcech se mýlíme.
Zaznamenáno
Marek p.
Host
« Odpověď #12 kdy: 18. únor 2012, 11:01:33 »

Já to téma otevřela, čtu reakce, najednou si říkám, jak to jako Martina myslí, že Goofík je ještě malej, čuměla jsem, že přispěl ajulík.... a pak mi to došlo LOL.
Zaznamenáno
Czertice+R
BOB, BIG

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 18. únor 2012, 11:02:38 »

Heslo "Psi žijí v hierarchii a ne v demokracii!" se mi fakt líbí:]

Zaznamenáno

Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!