HafBezObav.cz
02. Duben 2020, 20:20:53 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Jezevčík  (Přečteno 14148 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ivana
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« kdy: 10. Květen 2006, 10:33:14 »

Zaznamenáno
Ivana
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 10. Květen 2006, 10:33:14 »

Ahoj všem. Uvažuji o koupi Jezevčíka drsnosrstého trpasličího. Jen se rozhoduji o pár věcech a ráda bych znala vaše názory...

Je lepší fenka nebo pejsek? Nechci se stát chovatelem, chci psa jako domácího mazlíčka...Slyšela jsem, že fenky inklinují spíše k mužům a pejsci k ženám. Já osobně bych chtěla spíše fenku.

Ať už bych si pořídila psa nebo fenku, každopádně bych ho nebo ji chtěla vykastrovat. Někde jsem četla, že u fenky by to mohl být problém, že by taky nemusela udržet moč.

Máte s tím zkušenosti? Prosím poraďte mi....kijjo
Zaznamenáno
Alena Křepelová
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10. Květen 2006, 13:11:34 »

ahoj kijjo,

mam zlateho retrievera, drsnosrsteho trpasliciho jezevcika jsem nikdy nemela, ale stejne bych ti chtela aspon trochu pomoci, protoze jsem pri vyberu psa mela podobne problemy.

nejdrive asi ten vyber, jestli pes nebo fenka. Fenky jsou celkove klidnejsi, takze jestli je to prvni pes tak bych doporucila fenku.

K te kastraci. Nevim jak je to s mocením doma, ale nam kynologove kastraci vymluvili, že by se fenka citila ve smecce menecenna a tim by si mohla najit zalibu ve žrani a dusledkem toho zacit tloustnout.

Ať se rozhodnes jakkoli preji hodne stesti v chovu a at ti budouci stenatko prinasi jen same radosti.

Brandy
Zaznamenáno
Lars
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 10. Květen 2006, 19:20:52 »

proč každopádně vykastrovat?
Zaznamenáno
Ivana
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10. Květen 2006, 19:47:15 »

Protože nemám zájem o nežádoucí štěňátka....
Zaznamenáno
Lucia
Třída dorostu
*

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 22. Květen 2006, 15:27:39 »

Ahoj,

my máme jazvečíčku drsnosrstú trpasličiu. Predtým sme mali 16 rokov jazvečíka dlhosrstého štandard. Medzi psom a fenkou vidím veľmi značný rozdiel. Pes bol osobnosť, miloval nás neskonale, ale bol proste sám pre seba, tvrdohlavý, neposlušný (aj keď cvičený bol, chodil bez vodítka pri nohe), ale keď niekde hárala fena, bol skrátka neovládateľný. Nie raz sme ho po nociach hľadali po sídlisku, našťastie vždy úspešne. Fenka je na nás absolútne fixovaná. Je oveľa poslušnejšia a prítulnejšia, vonku by sa od nás nevzdialila ani omylom. Jediný problém je v tom, že je oveľa ustráchanejšia, bojí sa všetkých psov, aj úplne malinkých a nevieme ju to odnaučiť. Keď je s tým psom už dlhšie, zvykne si naňho, ale hrať sa so psami nechce. A robila to aj tá predtým, ktorú sme mali tri roky, tá sa navyše bála aj ľudí. Ale keby som si mala vybrať, opäť by to bola fenka.  [Wink]
Zaznamenáno
sandra bej
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 25. Září 2006, 09:00:05 »

29.10.     3013 Klub chovatelů jezevčíků     Praha - Letňany     

MVDr.Josef Jansa

Rájec 25

517 41 Kostelec n/Orlicí

tel.: 602 742 011, 773 200 348
Zaznamenáno
Blaňule, Beďule a Kadlik
CAC
*

Beďulka a Kadlik

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 09. červenec 2007, 19:21:02 »

a bude nás víc  Grin
Zaznamenáno

"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži."
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 19. Srpen 2007, 08:27:43 »

Koukám že se nikdo nepřidal..tak aspoň já.
Já sice jezevčíka nemám,ale moje babička měla,jmenoval se Bobík byl to hladkosrtý a byl super,jsou to pošuci,ale skvělí.. Cheesy
Zaznamenáno

Jipster
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 17. říjen 2007, 09:23:34 »

jezevčíky naprosto zbožnuju ... sice nemám přímo jezevčíka, ale kříženečku jezevčíka asi s bíglem, no je to ježourek s delšíma nožkama  Smiley
Zaznamenáno
aargh
Třída otevřená

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 17. říjen 2007, 11:48:05 »

jezevčíky naprosto zbožnuju ... sice nemám přímo jezevčíka, ale kříženečku jezevčíka asi s bíglem, no je to ježourek s delšíma nožkama  Smiley
Tak to musi byt smrtici kombinace. Tvrdohlavost jezevcika plus tvrdohlavost bigla,a totez na ptakoviny....  Urcite je to pusinka, ktera si kohokoliv omota kolem prstu co ?     Mel jsem jezevcika (slecnu) a mam biglici, takze si to dokazu zive predstavit.
Zaznamenáno
Jipster
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 17. říjen 2007, 12:42:18 »

Tak to musi byt smrtici kombinace. Tvrdohlavost jezevcika plus tvrdohlavost bigla,a totez na ptakoviny....  Urcite je to pusinka, ktera si kohokoliv omota kolem prstu co ?     Mel jsem jezevcika (slecnu) a mam biglici, takze si to dokazu zive predstavit.

no tvrdohlavá je dost, ale učenlivá a hodně chytrá (no ta chytrost je spíš obrovská vyčůranost) Smiley avšak jsme jí pořídili sestřičku (fenka MOK) a pro vižličku je to její malá učitelka a vzor ( bohužel Cheesy )
Zaznamenáno
aargh
Třída otevřená

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 17. říjen 2007, 14:33:15 »

no tvrdohlavá je dost, ale učenlivá a hodně chytrá (no ta chytrost je spíš obrovská vyčůranost) Smiley avšak jsme jí pořídili sestřičku (fenka MOK) a pro vižličku je to její malá učitelka a vzor ( bohužel Cheesy )
No mě takhle fenka jezevčíka "vycvičíla" štěndo kokršpaněla, takže byl potom vyčůranej jako jezevčík.
Zaznamenáno
Špagetka
Třída mladých
**

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 18. říjen 2007, 13:29:01 »

To jo, jezevčíků¨není nikdy dost a proto si teď budu kupovat trpasličí hladkosrstou fenečku  Wink Je černá s pálením, už jí mám vybranou, pochází z vrhu 4 mrňousků - 3 holčičky a 1 kluk jako buk  Cheesy Držte mi palce  Smiley
Zaznamenáno
Blaňule, Beďule a Kadlik
CAC
*

Beďulka a Kadlik

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 01. Listopad 2007, 17:08:47 »

To jo, jezevčíků¨není nikdy dost a proto si teď budu kupovat trpasličí hladkosrstou fenečku  Wink Je černá s pálením, už jí mám vybranou, pochází z vrhu 4 mrňousků - 3 holčičky a 1 kluk jako buk  Cheesy Držte mi palce  Smiley
tak ať se daří  Wink a tvrdohlavá hlavička si novou smečku rychle vycvičí k obrazu svému  Grin
Zaznamenáno

"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži."
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!