HafBezObav.cz
23. říjen 2019, 01:26:54 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Proč psa s PP?  (Přečteno 13053 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 17. Prosinec 2009, 13:43:45 »

Komentáře k článku "Proč psa s PP?".
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #1 kdy: 17. Prosinec 2009, 13:43:58 »

Podobný článek tu chyběl!
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 17. Prosinec 2009, 13:51:39 »

Tímto děkujeme Hyeně za dohození článku Smiley
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 17. Prosinec 2009, 14:10:48 »

já si teda asi zas neodpustim poznámečku. ne vždy je vše tak striktní jak se píše v článku. a zrovna co se týká agresivity a zejména bázlivosti je to u některých plemen s PP daleko horší než u bez PP. ale chápu co tím chtěl básník říct a článek se moc povedl.  Wink
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Marek p.
Host
« Odpověď #4 kdy: 17. Prosinec 2009, 18:30:53 »

Já bych to teda trochu nastylizovala, něco tam opravila, ale podstata moc hezká - to bych pochopila i já před třemi lety Grin
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 29. Leden 2010, 18:00:32 »

Já myslím, že takovéhle články má pořád smysl psát a zveřejňovat. Mí přátelé od choďáků mají na svých webovkách podobné články. Já jsem kdysi taky jeden napsala a mám ho zde:
http://lechuzitasweb.webnode.cz/news/omyly-a-povery-aneb-proc-psa-s-pp/  pokud by to někoho zajímalo.

Dříve jsem byla hodně proti bezpapírákům, ale dnes už nejsem tak striktní. Pochopila jsem, že v papírovém chovu se dědičné nemoci a špatné povahy vyskytují také velmi často a že 100% záruku na toto tedy nemá člověk ani u psa s PP. Osobně nic nemám vůbec nic proti psům bez PP a voříškům, vadí mi ale, pokud se někdo cíleně živí množením psů obecně, aniž by bral ohled na jejich zdraví.
Je to všechno jen o lidské volbě. Pokud budu chtít mít aspoň nějakou záruku, budu pátrat po seriózním člověku, jemuž jde o zdraví a povahu psů více než o peníze a prestiž. Mnohem víc třeba budu věřit majiteli feny vesnického voříška, která si "ženicha" vybrala sama v sousedství a její pán se pak postaral dobře o ni i o štěňata, než chovateli sice s PP, kterému v kotcích štěká třeba 5 fen a který vybírá ženichy podle "počtu výstavních ocenění" a chová i na zvířatech labilních, jen když jsou exteriérově pěkná.
Je fakt, že seriózního chovatele člověk najde mnohem spíše mezi chovateli s PP, než bez, ale i mezi nimi se najdou lidé, kteří odchovají zdravé a pohodové psy a je jim jen jedno, že nemají registrovanou ch.s. a štěňata s PP. Spousta lidí má pěkné, zdravé feny, nezáleží jim na PP, ale chtějí aspoň jednou štěňata, aby si jedno mohli nechat. Takoví lidé pak (aspoň co vím od těch, které znám osobně) vybírají i ženicha poměrně pečlivě a také se o vrh dobře starají. Takovýmhle lidem pak vůbec nezazlívám, že se neobtěžovali feny (jsou-li s PP) uchovnit. Moje kolegyně si právě od jednoho takového pána vzala před 4 lety štěndo - fenku- labradora. Přestože zrovna u tohoto plemene je dost riziko vzít si bezpapíráka, kolegyně má naprosto zdravou a pohodovou fenečku, zatímco moje kamarádka, která si vzala labíka s PP od nějakého velmi známého chovatele, dnes u psa bojuje s těžkou DKK a srdeční vadou Embarrassed
Zaznamenáno

Evík
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 29. Leden 2010, 19:22:35 »

Já myslím, že takovéhle články má pořád smysl psát a zveřejňovat. Mí přátelé od choďáků mají na svých webovkách podobné články. Já jsem kdysi taky jeden napsala a mám ho zde:
http://lechuzitasweb.webnode.cz/news/omyly-a-povery-aneb-proc-psa-s-pp/  pokud by to někoho zajímalo.

Dříve jsem byla hodně proti bezpapírákům, ale dnes už nejsem tak striktní. Pochopila jsem, že v papírovém chovu se dědičné nemoci a špatné povahy vyskytují také velmi často a že 100% záruku na toto tedy nemá člověk ani u psa s PP. Osobně nic nemám vůbec nic proti psům bez PP a voříškům, vadí mi ale, pokud se někdo cíleně živí množením psů obecně, aniž by bral ohled na jejich zdraví.
Je to všechno jen o lidské volbě. Pokud budu chtít mít aspoň nějakou záruku, budu pátrat po seriózním člověku, jemuž jde o zdraví a povahu psů více než o peníze a prestiž. Mnohem víc třeba budu věřit majiteli feny vesnického voříška, která si "ženicha" vybrala sama v sousedství a její pán se pak postaral dobře o ni i o štěňata, než chovateli sice s PP, kterému v kotcích štěká třeba 5 fen a který vybírá ženichy podle "počtu výstavních ocenění" a chová i na zvířatech labilních, jen když jsou exteriérově pěkná.
Je fakt, že seriózního chovatele člověk najde mnohem spíše mezi chovateli s PP, než bez, ale i mezi nimi se najdou lidé, kteří odchovají zdravé a pohodové psy a je jim jen jedno, že nemají registrovanou ch.s. a štěňata s PP. Spousta lidí má pěkné, zdravé feny, nezáleží jim na PP, ale chtějí aspoň jednou štěňata, aby si jedno mohli nechat. Takoví lidé pak (aspoň co vím od těch, které znám osobně) vybírají i ženicha poměrně pečlivě a také se o vrh dobře starají. Takovýmhle lidem pak vůbec nezazlívám, že se neobtěžovali feny (jsou-li s PP) uchovnit. Moje kolegyně si právě od jednoho takového pána vzala před 4 lety štěndo - fenku- labradora. Přestože zrovna u tohoto plemene je dost riziko vzít si bezpapíráka, kolegyně má naprosto zdravou a pohodovou fenečku, zatímco moje kamarádka, která si vzala labíka s PP od nějakého velmi známého chovatele, dnes u psa bojuje s těžkou DKK a srdeční vadou Embarrassed

na jednu stranu neni to smutný? vždycky jsem měla domění (eště než sem měla nikinu ale měli sme novofudlanďana) že psy s PP, jsou zárukou zdraví, krásy a inteligence, protože jsou pečlivě vybíraní. Když sem z toho začla mít trochu rozum tak mi došlo že to je fakt o lidech a ne o PP. na jednu stranu je mi to ale líto. ono možná když by psi s PP byli takhle "kvalitní" a samozřejmě by se to odrazilo na jejich ceně, možná by si každý rozmyslel koupi psa bez PP. I když asi jak kdo, ten co by psum nerozuměl a chtěl mazlíčka na válení na gač, či hračku pro děti, by kvůli financím stejně šel asi do psa bez PP. ten kdo by pochopil, nebo mu bylo porazeno, že se to "nevyplatí" by koupil psa s PP se kterým by teoreticky neměl problém. No je to spíš taková utopie. Bylo by ale hezký když by člověk měl trochu nějakou "záruku" i když ne 100%
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 29. Leden 2010, 21:52:31 »

Vono ať je to jak je to, u nás je to takto:
Ať pečlivě vybíráme přes chovatele, veterináře, známé  či riskujeme, ať pořídíme luxusa s rodokmenem s předky geniálními ve všech směrech či příšerku u tržnice na ulici, dycky je to nemocný.
Naše poslední Ňuňu je jediné z vrhu do bžv v lecčem. Zas je velký, má žlutý nožičky a každej ho obdivuje.
Kdybych prachy nacpaný dosud do veterinárních kas utratila za různé jiné Ňuňi, tak bych si na ně musela pořídit hodně vysokej panelák....
A okolí? Většinou bezpapíráci velmi zdrávi.
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 29. Leden 2010, 22:05:52 »

U nás doma jeden zdravej vořech (bezpapírák) a rodokmenová nemocná. Roll Eyes
Zaznamenáno

Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 29. Leden 2010, 22:14:40 »

U nás doma jeden zdravej vořech (bezpapírák) a rodokmenová nemocná. Roll Eyes

Co je Silly? Shocked

U mě teda též jeden vořech sice hubenej ale (ťukťuk) zdravej
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 29. Leden 2010, 22:17:18 »

Pamatuju si dobře před koupí posledního psa na odpověď mýho veterináře na dotaz
- pane doktore, dyť Vám sem choděj stovky lidí, musí tady bejt přeci nějakej ten, co sem dorazí dycky jen na vočkování... -
odpověděl:
Vořech. Jedině klasickej vořech jak má bejt přes iks generací. Jinak sázka do loterie - a víte jaká je šance, že v ní vyhrajete?

Denně si na něj vzpomenu.
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 29. Leden 2010, 22:22:43 »

Co je Silly? Shocked

U mě teda též jeden vořech sice hubenej ale (ťukťuk) zdravej
demodex
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 29. Leden 2010, 22:31:05 »

demodex

Novinka? Poprvý? Chronický?
Zaznamenáno
Pepenka
Vítěz výstavy (BIS)

Cora *15.11.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 29. Leden 2010, 22:31:43 »

demodex

Shocked ale rikaj,ze z 90% by to do roka a pul melo vymizet!!!!!!!
Zaznamenáno

Pes má krásu bez ješitnosti, sílu baz krutosti a lidské ctnocti bez lidských nectností.

http://corytko.rajce.idnes.cz/Cora_fotecky/
http://cerstveryby.cz
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 29. Leden 2010, 22:33:19 »

Novinka? Poprvý? Chronický?
Nevim jestli se ptáš co to je, nebo jestli je to u nás novinka... Takže zde http://www.hafbezobav.cz/psi-forum/index.php/topic,720.0.html
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!