HafBezObav.cz
23. říjen 2019, 01:33:54 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 11   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Agresivita - Díl první  (Přečteno 37649 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 01. Listopad 2006, 08:51:32 »

Komentáře k článku "Agresivita - Díl první".
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 01. Listopad 2006, 08:51:32 »

nemůžu si pomoct, ale nemohu souhlasit s autorem článku v názorech na kastraci psů. Osobně znám dost kastrátů a většina z nich byla kastrována z důvodu - řečeno slovy jejich majitelů - "aby se uklidnili", a to hlavně ve vztahu k ostatním psům či i v rámci vlastní domácí psí smečky...

Několik psů, které znám, se po kastraci vůbec nezměnili a chovají se ve všem stejně jako před ní. Na jiné to mělo skutečně ten efekt, který je v článku popisován. Znám ale jednoho kastrovaného psa, kterého naopak všichni psi v jeho smečce napadají a vůbec nepovažují za právoplatného člena. Ten pes je díky tomu ve vztahu k ostatním psům dost nešťastný tvor a jedině v lidské společnosti se necítí ohrožený...

Takže podle mě nelze jednoznačně říci, že kastrace je řešením pro psa, který projevuje dominantní agresivitů vůči druhým, tak jak se v článku naznačuje! Toť ovšem jen můj názor.
Zaznamenáno

Evík
vojta maurer
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 01. Listopad 2006, 16:29:07 »

také jsem si se zájmem prostudoval uvedený článek a nesouhlasím s tvrzením, že kastrace pomůže ke změně chování agresivního nebo dominatního psa. Jelikož se již delší léta zabývám touto problematikou, tak sám za sebe můžu řící, že jsem se nesetkal i po zmiňovaném zákroku aby se pes po psychické stránce zlepšil. Vždy jsem musel stejně jako u nekastrovanýho psa provést spíše psychologickou převýchovu aby byl pes schopen dál žít v lidské smečce.[8D]
Zaznamenáno
jazzinka
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 01. Listopad 2006, 22:21:52 »

Já tedy chápu odstavec o kastraci asi jinak. Podle mě se to vztahuje k výše uvedené konkurenční agresivitě v rámci smečky a je tam ve shodě s vašimi názory doporučeno NEkastrovat dominantního jedince...

Snad  se rozuzlení dozvíme v příštím dílu[Wink]
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 02. Listopad 2006, 07:40:32 »

já jsem tedy zvědavá, co se dozvíme v dalším díle.... Tu radu "nekastrovat dominantního psa" jsem pochopila a s tím bych i souhlasila. Ovšem já sama z toho co vím jsem úplně proti kastraci, která by měla být prováděna z důvodu "aby se pes uklidnil". Jak už jsem psala níže a píše to i Vojta M., se spoustou psů kastrace vůbec nic neudělá, ba dokonce někdy i napomůže k naprosté degradaci psí osobnosti . Problémy s "dominancí" (otázkou, co všechno lze považovat za dominanci) by se měli řešit "přes hlavu" a výchovou nikoli kastrací.
Zaznamenáno

Evík
vojta maurer
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 03. Listopad 2006, 21:53:35 »

Naše druhá profesionální cvičitelka špatně formulovala věty. No nic, v dalších dílech se již chyby nebudou opakovat. Já jsem jí tyto podklady připravil ke vložení na naše stránky ale dle mého rozhovoru s Ivetkou došlo k nepochopení několika speciálních odborných názvů a tudíž došlo k sepsání několika vět ve kterých nesouhlasím s obsahem jak to je prezentováno. Kompletní článek najdete i na našich zdola uvedených webových stránkách. Omlouvám se tedy za moji předešlou reakci.
Zaznamenáno
Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 30. červenec 2012, 17:43:11 »

Tak s tímto odstavcem nesouhlasím vůbec :
--------------------nesouhlas :
Kastrace je opatření působící pouze v případě samců a měla by být provedena u nejsubmisivnějšího zvířete. Pokud dochází k vážným rvačkám, měli by být kastrováni oba psi. Důležité je nevykastrovat dominantního psa, protože by to mohlo snížit jeho postavení v hierarchii smečky. Léková terapie je určena pro případy těžkých rvaček, zvláště v případech impulsivity. Lékem první volby je Fluoxetin, který by měl být podáván dlouhodobě
-------------------------------
A proč : Kastrace zdravého psa = jeho úmyslné zmrzačení . Kastraci radí většinou veterináři, aby měli kšeft, ale ne etologové, kteří by měli vědět, že kastrace psovi ani feně nepomůže, ba naopak !
Kastrát je ve smečce bezmocný a je odsunut na poslední místo nebo vyštván. Při komunikaci se psy zaujímá kastrát postoj "nečuchej ke mně, abys nezjistil, že nejsem nic" (ani pes ani fena-nemá samčí a ni samičí hormony). Kastrace nikdy nepomohla ke zlepšení chování psa ! Spíše uškodí - protože životní motor psa, ale i člověka a v přírodě jakéhokoli savce kastrací zhasne a zbude mu již jen jedno - touha po obživě a jídle...a pak má tendenci tloustnout...A je dalších spousty důvodů, proč kastrace NE ! Kastraci uznávám jen v případě ohrožení života psa, rakoviny, ale nikdy ne jako prevence !

A k tomu, podávat psovi nějaké tlumící léky, místo abychom zapracovali na sobě a vztahu člověk-pes, se radši nevyjadřuji, nechci být vulgární....
Sám mám dva psy chlapečky nekastrované křížence jezevčíka-teriéra a vím, že se to dá zvládnout bez kastrace a tlumení léky - a hlavně je neoddělovat !
Zaznamenáno
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 30. červenec 2012, 18:10:01 »

Nemáte náhodou blog na iDNESu?
Zaznamenáno

Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 30. červenec 2012, 18:19:27 »

Nemáte náhodou blog na iDNESu?

Ano, mám. Psal bych více, ale není času...starám se o 3 pejsky, kteří by už dnes asi nežili...
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 30. červenec 2012, 18:22:43 »

Grin mám 2 dobrovolně zmrzačené fenky, ve smečce rozhodně nejsou na posledním místě ani bezmocné nebo vyštvané, venku nemaj problém když je někdo očuchá, jejich jediná touha není žrádlo, ale kupodivu práce s paničkou, netloustnou... nevím, asi je u nich něco špatně Grin
pardon, ale mě to fakt pobavilo Grin
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 30. červenec 2012, 18:24:01 »

Grin mám 2 dobrovolně zmrzačené fenky, ve smečce rozhodně nejsou na posledním místě ani bezmocné nebo vyštvané, venku nemaj problém když je někdo očuchá, jejich jediná touha není žrádlo, ale kupodivu práce s paničkou, netloustnou... nevím, asi je u nich něco špatně Grin
pardon, ale mě to fakt pobavilo Grin

vole Grin
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 30. červenec 2012, 18:25:04 »

vole Grin
no co co, asi se stala někde chyba, tak přemýšlím kde Grin
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #12 kdy: 30. červenec 2012, 18:34:45 »

no co co, asi se stala někde chyba, tak přemýšlím kde Grin

Máš divný feny?

To předtím jsem nečetla, oživovat tak starý téma mi nepřijde zábava Smiley
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 30. červenec 2012, 18:35:50 »

Máš divný feny?

To předtím jsem nečetla, oživovat tak starý téma mi nepřijde zábava Smiley
mám no Smiley

jj taky mi pro přijde lehce zbytečnost, 6 let stará témata už jsou většinou dost OT
Zaznamenáno

Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 30. červenec 2012, 19:06:20 »

mám 2 dobrovolně zmrzačené fenky, ve smečce rozhodně nejsou na posledním místě ani bezmocné nebo vyštvané, venku nemaj problém když je někdo očuchá, jejich jediná touha není žrádlo, ale kupodivu práce s paničkou, netloustnou... nevím, asi je u nich něco špatně
pardon, ale mě to fakt pobavilo

Já si za svým názorem stojím a jelikož neznám Vaše podmínky, nebudu Vám Váš názor vyvracet. Ale klidně se s Vámi vsadím i o milion (i když ho nemám), že kdyby Vaše fenky tehdy mohly mluvit, a zeptali by jste se jich, jestli by chtěly jen tak vykastrovat, tak jejich odpověď by byla určitě ne....apropó - proč, když je kastrace tak přínosná, jak tvrdí někteří, proč nejdou příkladem...jsou přeci také savci a preventivně nemuseli by mít problémy s cystou, rakovinou atd....

Prostě jakýkoli takový zásah do živého zdravého organismu nejen psa určitě není přínosem, naopak.

A když pořád ještě budete na můj názor zlí, tak musíte souhlasit s tím, že každá narkóza či anestezie neboli uspání psa (zaživa se kastrace doufám nedělá), je zdraví škodlivá a má různé vedlejší účinky a ukracuje život psa (někde jsem četl-že až o půl roku). Veterinář, ač vyhýbavě a nerad, Vám to potvrdí. I když jsou dnes lepší anestetika, není to dobré.

Nezlobte se na mne, ale taky odsuzuji kastraci z pohodlnosti "člověka" - nemusím fenku hlídat, aby ji nanakryli, nebude špinit s háráním, atd.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 11   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!