HafBezObav.cz
15. Prosinec 2019, 20:58:21 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Výchova dvou psů najednou II.  (Přečteno 3979 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 22. Leden 2005, 20:49:14 »

Komentáře k článku "Výchova dvou psů najednou II.
...aneb jak s tím válčíme my
".
Zaznamenáno
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 22. Leden 2005, 20:49:14 »

je opravdu tim nejucinnejsim trestem. Mame nalezence ktery kdyz jsme doma zasadne pobyva s nami v pokoji ve kterem zrovna jsme a sleduje, jestli nahodou nechceme jit nekam pryc, tudiz kdyz neco provedl nebo prehnal tak i dnes (i dkyz uz ne tak casto, neni to zapotrebi) ma pokarani a za trest musi jit do jine mistnosti. Nekdy ho tam zavru, jindy necham otevrene dvere a dam mu odlozeni a abych ho trochu pozlobila kdyz si to zaslouzi tak ho nezavolam i kdyz slysi ze zrovna mame neco dobreho co by si taky dal. Musi tam vydrzet zhruba deset minut, pak pro nej dojdu a pochvalim ho, samozrejme ze mu kousek te dobroty necham. Plati to na nej skvele, o to vice ze zijeme v uzkem kontaktu a ze si nasi pritomnosti vzdy velmi ceni. Dnes kdyz mame druheho pesana to jeste resim tak, ze jak ma odlozeni tak si hraju s tim druhym aby si uvedomil, o co se svym chovanim pripravil. Oni psi jsou chytrejsi nez si myslime, moc dobre to poznaji. dobrym prostredkem k posileni pozice vudce je vycvik kdy psovi dam lehni, pred nej polozim treba piskot a nesmi ho snist. To jsem cvicila tak, ze jsem piskot nejprve davala dal od psa a byla pripravena ho schovat pod nohu kdyby ho chtel ukrast, pozdeji stale blize az klidne na packu. Dnes uz muzu z mistnosti klidne odejit a po chvilce se vratit, nesni to. Za odmenu te piskot samozrejme dostane - vezmu ho do ruky a s pochvalou mu ho dam. Radoby pejskari v necem takovem jsou schopni videt nejake tyrani ci co, ale to ze je jejich psi zmitajici se pouze na voditku absolutne nerespektuji uz neresi. Vim moc dobre, ze takto velmi snadno, nenasilne a pro psa srozumitelne mu potvrdim kde je jeho misto. Protoze potrava je ve smecce prisne dle hierarchie, tudiz i jidlo ktere ma pod nosem je moje dokud mu je nedam. V dobe jeho puberty jsem to tak delala i s krmenim. Rozhodne je to lepsi nez na psa rvat a byt hruby.

Jana jana.sediva@email.cz
Zaznamenáno
Eva Němejcová
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Leden 2005, 20:50:00 »

po přečtení článku i Janina komentáře jsem zase o něco "chytřejší". Některé věci uvedené v článku praktikuji u svých hafíků také a je fajn vědět, že něco dělám dobře, když to tak dělají i zkušení pejskaři...díky.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!