HafBezObav.cz
15. Prosinec 2019, 20:58:15 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Význam hlasové intonace při vý  (Přečteno 4003 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 22. Leden 2005, 21:02:34 »

Komentáře k článku "Význam hlasové intonace při výchově a výcviku psa".
Zaznamenáno
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 22. Leden 2005, 21:02:34 »

Kdyz na pesanovi vidim, ze by chtel delat neco nevhodneho (lete pres louku za psem ktereho nezname, ochutnavat mrtvou mys a tak) staci, kdyz patricne upozornujicim hlasem reknu jeho jmeno a neco cemu rozumi (fuj, nesmis, ja Te vidim!!!)  a necha toho. Pri pochvale je nadseny kdyz na nej zancu radostne volat, velmi dulezita je intonace hlasu pri agility - povzbuzeni psa, upozorneni na zmenu smeru a tak. A po parkuru kdyz neco zkazime tak ho taky chvalim ale obcas onim milym cos to tam vyvadel ty pitomecku, nebo to jsem to ale pokazila ze.

jana jana.sediva@email.cz
Zaznamenáno
Eva Němejcová
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Leden 2005, 21:04:23 »

můj choďák reaguje na intonaci hlasu v porovnání s mým druhým psem (dokud ten ještě slyšel) mnohem vnímavěji. Náš starý knírač byl odmalička velká osobnost - přes hlavu nám nepřerostl, ale vždy dával najevo svou hrdost - nějaké fuj vyslovené opravdu ostře a nesmlouvavě mu nic neříkalo a i pochvala byla z jeho strany přijímána sice radostně, leč s jistou dávkou povýšenosti (jakoby si myslel, nonono, tak už toho nechtě, nejsem malé dítě...)

Choďákovi oproti knírači stačí přehnaná pochvala k tomu, aby hned začal skákat jako šílenec a olizovat paničku...zákazy slovní při opravdu "hnusné" intonaci u nás většinou více platí za pomoci hození vodítkem (pokud pes požírá, co nemá), ale i tak fungují.

Pokud mi choďák uteče za bažantem či srnou, více se mi osvědčilo než ošklivě řvát "fůůůj" či "pocem"; normálním až radostným hlasem zavolat jméno či "hele co mám" a pes ve většině případů pronásledování po malé chvilince zanechá.
Zaznamenáno
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. Leden 2005, 21:05:19 »

To taky pouzivam - je ja mam piskotek, nebo Fanynek dostane piskotek (kdyz Orinek neco zkouma prilis podrobne) - ze zvedavosti a taky zavisti prileti hned. Taky se mi osvedcilo neco, co jsem ho naucila ve fazi kdy byl maly a nemel chut se prilis vzdalovat - kdyz chtel neco vyvadet tak jsem zavolala ahoooooj takovym tim radostnym hlasem jako ze bezime za super zabavou a s druhym psem jsme zacali utikat pryc. Doted na to vystreli jak blesk za nami. Nebo kdyz se zacmucha tak volam radostnou instonaci pojd (psi to znaji) a zacnu utikat pryc, okamzite zvedave leti za nami.

Jana
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!