HafBezObav.cz
19. Prosinec 2018, 08:23:05 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Procházky a povídání na téma „Canisterapie“ – III. díl  (Přečteno 8348 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
HafBO Redakce
Strážný Pes
Třída otevřená
*

Zobrazit profil
« kdy: 30. červenec 2012, 17:02:59 »

Komentáře k článku "Procházky a povídání na téma „Canisterapie“ – III. díl".
Zaznamenáno
Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 30. červenec 2012, 17:53:49 »

Zdravím čtenáře i autorku.
Přečetl jsem Vaše povídání o canisterapii. Není špatné, v podstatě souhlasím, akorát bych i já a možná čtenáři trochu představili autorku, než jen jméno a pak už nic. Také mne zajímá, jakými organizacemi prošla a které doporučuje. Které ne, psát nemusíte, to dělá zlou krev...
Kolik prosím bude mít Vaše povídání o canisterapii dílů ?
A jaký je Váš názor na provádění canisterapie za peníze pod "nálepkou profi" a canisterapie nezištné a dobrovolné s ohledem na možnosti psa aby ho to pořád bavilo ?
Spousty subjektů si vyhledá na netu "profi canisterapeuty" a když pak vidím fotky netečných očí psů, kteří tam musí být a plnit požadované polohy aj, tak je mi jich líto...
Někdy to dobrovolníci dělají mnohdy lépe, s láskou ke psům a ne k penězům...a taky je lepší vidět ty šťastné psí oči než prázdný pohled...

Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 30. červenec 2012, 18:10:36 »

Zdravím čtenáře i autorku.
Přečetl jsem Vaše povídání o canisterapii. Není špatné, v podstatě souhlasím, akorát bych i já a možná čtenáři trochu představili autorku, než jen jméno a pak už nic. Také mne zajímá, jakými organizacemi prošla a které doporučuje. Které ne, psát nemusíte, to dělá zlou krev...
Kolik prosím bude mít Vaše povídání o canisterapii dílů ?
A jaký je Váš názor na provádění canisterapie za peníze pod "nálepkou profi" a canisterapie nezištné a dobrovolné s ohledem na možnosti psa aby ho to pořád bavilo ?
Spousty subjektů si vyhledá na netu "profi canisterapeuty" a když pak vidím fotky netečných očí psů, kteří tam musí být a plnit požadované polohy aj, tak je mi jich líto...
Někdy to dobrovolníci dělají mnohdy lépe, s láskou ke psům a ne k penězům...a taky je lepší vidět ty šťastné psí oči než prázdný pohled...

Já osobně si nemyslím, že je špatné, si za canisterapii brát peníze ( i když sama to zatím vykonávám jako dobrovolník ). Záleží na psovodovi, zda dokáže odhadnout kdy toho pes má dost a dát mu třeba roční pauzu. Je to stejné jako kdekoliv jinde.
Když je rozumný majitel, psa to bude bavit, i když za to dostane zaplaceno.
Z hlediska dobrovolnictví je to super, psa i mně to baví, ale na druhou stranu bych se nezlobila, kdybych za to něco dostala - a neříkám, že to musí být peníze. Ale klidně i hračky pro psa, krmení či cokoliv jiného. Přeci jen je to pro psa  dost psychicky náročná práce.
A tedy neslyšela jsem nikdy o tom, že by lidé si vyhledávali ne netu "profi canisterapeuty" či že by se tím někdo chtěl živit. To mi přijde dost úsměvná myšlenka  Cheesy.
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 30. červenec 2012, 18:33:41 »

Kristýnko, myslel jsem to tak, že dobrovolníci jsou většinou vytíženi tak, že je nenapadne nabízet se na netu a profi bylo navíc uvedeno v uvozovkách.

Nechci se nikoho dotknout, ale nabízet se na netu mohou většinou Ti, co dělají chovné stanice, psí školy, aj. Neříkám, že jsou všichni špatní,
ale jakmile je to založeno na komerci, je blízko k tomu, že pejsek a jeho potřeby jsou trochu stranou a pes se bránit nemůže a musíme jej bránit my lidé.

A ne každý je rozumný...vím, že třeba někde řekli, že za 1000 Kč musí pes obsloužit xx klientů. A bohužel, tehdy jdou potřeby a chuť psa stranou, po hodině již jej to třeba nebaví....ale musí....a to je špatné...tady jde o to, že když to dělám zdarma-řeknu-už nemůžou, nechci jim to znechutit, končíme. V případě placené canisterapie řeknou Končíte ? Ještě máte xx klientů, nedostanete zaplaceno ! A někdo třeba reflektuje více na peníze než na zájmy svého psa...

Osobně provádíme canisterapii zdarma, ale jelikož pejsci a jejich výživa, léky, péče, očkování něco stojí, získáváme peníze na toto od sponzorů a z dotací....je s tím papírování, ale z platu bych to neutáhl...
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 30. červenec 2012, 18:38:31 »

Kristýnko, myslel jsem to tak, že dobrovolníci jsou většinou vytíženi tak, že je nenapadne nabízet se na netu a profi bylo navíc uvedeno v uvozovkách.

Nechci se nikoho dotknout, ale nabízet se na netu mohou většinou Ti, co dělají chovné stanice, psí školy, aj. Neříkám, že jsou všichni špatní,
ale jakmile je to založeno na komerci, je blízko k tomu, že pejsek a jeho potřeby jsou trochu stranou a pes se bránit nemůže a musíme jej bránit my lidé.

A ne každý je rozumný...vím, že třeba někde řekli, že za 1000 Kč musí pes obsloužit xx klientů. A bohužel, tehdy jdou potřeby a chuť psa stranou, po hodině již jej to třeba nebaví....ale musí....a to je špatné...tady jde o to, že když to dělám zdarma-řeknu-už nemůžou, nechci jim to znechutit, končíme. V případě placené canisterapie řeknou Končíte ? Ještě máte xx klientů, nedostanete zaplaceno ! A někdo třeba reflektuje více na peníze než na zájmy svého psa...

Osobně provádíme canisterapii zdarma, ale jelikož pejsci a jejich výživa, léky, péče, očkování něco stojí, získáváme peníze na toto od sponzorů a z dotací....je s tím papírování, ale z platu bych to neutáhl...
A to je ono, Vy dostáváte peníze od sponzorů, dobrovolník nedostane vůbec nic....
To co píšete zde výše neznám a nesetkala jsem se s tím. Naopak znám organizaci, která hledá svým svěřencům placenou "práci", a na tom nevidím vůbec nic špatného. A rozhodně to není tak, jak píšete.
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 30. červenec 2012, 18:49:52 »

A to je ono, Vy dostáváte peníze od sponzorů, dobrovolník nedostane vůbec nic....
To co píšete zde výše neznám a nesetkala jsem se s tím. Naopak znám organizaci, která hledá svým svěřencům placenou "práci", a na tom nevidím vůbec nic špatného. A rozhodně to není tak, jak píšete.

Já jsem také dobrovolník canisterapie, navíc vedu jednu organizaci a sháním v dalším svém volném čase prostředky a sponzoring na činnost dalších aktivních týmů. Natáhnou ruku umí každý, ale něco pro to udělat, aby bylo z čeho rozdávat, málokdo.
Nejhorší na tom je, že jak píšete, že hledají "pěšákům placenou práci". a sami dostanou sponzorský dar ve výši až několik set tisíc, o kterých "pěšáci" neví, jak se využily....Od takových se držím dále...
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 30. červenec 2012, 18:51:09 »

Já jsem také dobrovolník canisterapie, navíc vedu jednu organizaci a sháním v dalším svém volném čase prostředky a sponzoring na činnost dalších aktivních týmů. Natáhnou ruku umí každý, ale něco pro to udělat, aby bylo z čeho rozdávat, málokdo.
Nejhorší na tom je, že jak píšete, že hledají "pěšákům placenou práci". a sami dostanou sponzorský dar ve výši až několik set tisíc, o kterých "pěšáci" neví, jak se využily....Od takových se držím dále...
Já myslím, že to asi nemá cenu dále tady rozebírat.
Vy to vidíte jinak a já také.
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 30. červenec 2012, 19:09:38 »

Žádný sponzor Vám nedá nic jen tak sám od sebe, že by to samo přiletělo....musíte mu něco nabídnout, poprosit, hledat....

A když vezmu honorář za canisterapii, již bych se asi necítil jako dobrovolník...

A dotace a sponzorské dary musím vyúčtovat v účetnictví....další práce navíc...
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 30. červenec 2012, 19:15:51 »

Žádný sponzor Vám nedá nic jen tak sám od sebe, že by to samo přiletělo....musíte mu něco nabídnout, poprosit, hledat....

A když vezmu honorář za canisterapii, již bych se asi necítil jako dobrovolník...

A dotace a sponzorské dary musím vyúčtovat v účetnictví....další práce navíc...
Já ale nikde nepíšu, že chci aby mi něco samo přiletělo!! Peníze nepotřebuji, jen jsem psala, že na tom nevidím nic špatného. Za ty peníze můžu dopřát psovi něco dobrého, at už je to třeba výcvik toho, co ho baví, nebo cokoliv jiného...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 30. červenec 2012, 19:18:40 »

Pakliže organizace získá nějaké finance a mě jako pěšákovi vyplatí jen minimum za "práci" tak za mě ok, jelikož já mám od té organizace školení, zkoušky, práci, vše zorganizuje, zajistí, vyřídí a na mě jen už "jen" dojet na místo určení a hodinku pobýt s někým potřebným. Člověk se na to musí podívat z více úhlů pohledu...
Zaznamenáno

Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 30. červenec 2012, 19:30:30 »

Pakliže organizace získá nějaké finance a mě jako pěšákovi vyplatí jen minimum za "práci" tak za mě ok, jelikož já mám od té organizace školení, zkoušky, práci, vše zorganizuje, zajistí, vyřídí a na mě jen už "jen" dojet na místo určení a hodinku pobýt s někým potřebným. Člověk se na to musí podívat z více úhlů pohledu...

Já se totiž vykořisťovat nenechám a z takové organizace jsem už dávno odešel.
Tohle mi už ale opravdu připomíná "kapitalismus v canisterapii". Továrník a dělník. Nahoře si hrabou výtěžky a ostatní si běžte někam vydělat sami. Školení a zkoušky jste si beztak zaplatila, a místo, aby si Vás vážili, jen Vás vykořisťují....je to sice Vaše věc, ale tak ponižovat bych se nenechal.

Existují i organizace, kde funkcionáři jsou zároveň pěšáky, a vykonávají  vše navíc jako "organizace školení, zkoušky, práci, vše zorganizuje, zajistí, vyřídí " nezištně a zdarma. Takové já uznávám.
Bohužel jsem i jedním z nich, takže vím, že bych nikdy nedokázal těžit z práce jiných canist. týmů a jejich popularity.
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 30. červenec 2012, 19:33:52 »

To je každýho věc, jak si to dělá, já bohužel nejsem tak bohatá abych mohla pracovat zadarmo a pokud někdo je, tak je to fajn a pak dobrovolnictví chápu Wink
Já se v té ogranizaci, která mě vykořisťuje spokojená, máme fajn vztahy a sama "továrnice" maká jak ďas a jezdí po klientech, a za to co dělá, ať si klidně ty koruny navíc nechá...
Zaznamenáno

Dohnal Libor
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 30. červenec 2012, 19:58:46 »

To je každýho věc, jak si to dělá, já bohužel nejsem tak bohatá abych mohla pracovat zadarmo a pokud někdo je, tak je to fajn a pak dobrovolnictví chápu Wink
Já se v té ogranizaci, která mě vykořisťuje spokojená, máme fajn vztahy a sama "továrnice" maká jak ďas a jezdí po klientech, a za to co dělá, ať si klidně ty koruny navíc nechá...

Jasně, ale jsou organizace, kde nejde o pár korun, ale od statisíců nahoru....a to by členové měli vědět, jak je s tím naloženo.
Já vím, namítnete, že nás politici a korupčníci okrádají o stamiliardy a nic nemůžeme dělat, jsou bez viny, jen na ně dále víc a víc vydělávat...doplatí na to bohužel další generace, které si budou říkat, jak jsme to mohli dopustit...ale to jen tak na okraj, ať neodbočuji od tématu.

Děkuji za diskusi, vidím, že jste zdatná diskutérka, která si vypíchne a reaguje jen na to, co se zrovna hodí. Nicméně čtenáři si jistě udělají obrázek sami....
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 30. červenec 2012, 20:06:13 »

Mně ale přijde, že si naopak Vy vybíráte věci, které chcete rozebírat.
Celou dobu tu tvrdím, že canisterapie se více méně pořád dělá jen pro radost, ale že peníze za práci psa mi nepřijdou špatné. Ale vy to celé obracíte. Říkáte tu, jak nás všichni obírají, že psi jsou nešťastní atd...a to vůbec není pravda a nikde tu o tom není řeč!
Jen to tu celé převracíte....
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 30. červenec 2012, 20:20:10 »

Já reaguji na to, na co uznám za vhodné reagovat, protože na některé věci je reagovat zbytečné Smiley
Zaznamenáno

Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!